YCL150-24008330
Yingjiao AC/DC LED power supply unit CV 200W 24V 8,33A IP67 not dimmable
YCL150-24008330
Manufacturer Part No.
YCL150-24008330
Schukat Part No.
YCL150-24008330
Manufacturer
56 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 17 Weeks
Prices
Manufacturer bundle 20 Pcs.
Output Power
200 W
Output voltage
24 V
Output current
8.330 A
Series
  • YCL150-200W
Product group
  • M7498
Dimension: Length
  • 191 mm
Dimension: Width
  • 37 mm
Dimension: Height
  • 68 mm
Weight
  • 820 g
Label
  • SELV; MM-Zeichen; DEKRA
Operating Temperature Min.
  • -20 °C
Operating Temperature Max.
  • 45 °C
Storage Temperature Min.
  • -40 °C
Storage Temperature Max.
  • 85 °C
Input
Mains frequency min.
  • 50 Hz
Mains frequency max.
  • 60 Hz
Input voltage min. AC
  • 220 V
Input voltage max. AC
  • 240 V
Input current
  • 1.15 A
Efficiency
  • 92 %
No load power, less than
  • 0.5 W
Leakage current, max.
  • 0.25 mA
Inrush current, max.
  • 65 A
Power factor correction (PFC)
Power factor
  • 0.9
Output Power
  • 200 W
Output voltage
  • 24 V
Output voltage tolerance
  • -5.5 %
Output current
  • 8.330 A
Isolation voltage I/P-O/P
  • 3,750 V