CTLD0B0476M--
Xtron THT Pearl tantalum capacitor CTL radial 6,3V 47µF RM2,54mm
CTL047BCTL047B
Manufacturer Part No.
CTLD0B0476M--
Schukat Part No.
CTL047B
Manufacturer
350 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 500 Pcs.
Capacity
47 µF
Rated voltage DC
6.3 V
Pitch
2.54 mm
Connections
  • 2Pin
Pitch
  • 2.54 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 85 °C
Technical Features
Capacity
  • 47 µF
  • 47
Rated voltage DC
  • 6.3 V