CTLA0G0334M--
Xtron THT Pearl tantalum capacitor CTL radial 35V 0,33µF RM2,54mm
CTL000.33GCTL000.33G
Manufacturer Part No.
CTLA0G0334M--
Schukat Part No.
CTL000.33G
Manufacturer
1.250 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 18 Weeks
Capacity
0,33 µF
Rated voltage DC
35 V
Pitch
2.54 mm
Product group
  • C6138
Connections
  • 2Pin
Pitch
  • 2.54 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 85 °C
Technical Features
Capacity
  • 0,33 µF
  • 0.33
Rated voltage DC
  • 35 V