CTLA0F0155M--
Xtron THT Pearl tantalum capacitor CTL radial 25V 1,5µF RM2,54mm
CTL001.5FCTL001.5F
Manufacturer Part No.
CTLA0F0155M--
Schukat Part No.
CTL001.5F
Manufacturer
950 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 18 Weeks
Capacity
1,5 µF
Rated voltage DC
25 V
Pitch
2.54 mm
Product group
  • C6136
Connections
  • 2Pin
Pitch
  • 2.54 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 85 °C
Technical Features
Capacity
  • 1,5 µF
  • 1.5
Rated voltage DC
  • 25 V