CTLA0D0335M--
Xtron THT Pearl tantalum capacitor CTL radial 16V 3,3µF RM2,54mm
CTL003.3DCTL003.3D
Manufacturer Part No.
CTLA0D0335M--
Schukat Part No.
CTL003.3D
Manufacturer
1.000 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 22 Weeks
Capacity
3,3 µF
Rated voltage DC
16 V
Pitch
2.54 mm
Product group
  • C6134
Connections
  • 2Pin
Pitch
  • 2.54 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 85 °C
Technical Features
Capacity
  • 3,3 µF
  • 3.3
Rated voltage DC
  • 16 V