CTLA0C0475M--
Xtron THT Pearl tantalum capacitor CTL radial 10V 4,7µF RM2,54mm
CTL004.7CCTL004.7C
Manufacturer Part No.
CTLA0C0475M--
Schukat Part No.
CTL004.7C
Manufacturer
875 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 22 Weeks
Capacity
4,7 µF
Rated voltage DC
10 V
Pitch
2.54 mm
Product group
  • C6134
Connections
  • 2Pin
Pitch
  • 2.54 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 85 °C
Technical Features
Capacity
  • 4,7 µF
  • 4.7
Rated voltage DC
  • 10 V