MKS4J032204F00KSSD
WIMA THT MKT capacitor MKS4 radial 400V 630V 220nF RM15,0mm AEC-Q200
MKS4N220K630-15MKS4N220K630-15
Manufacturer Part No.
MKS4J032204F00KSSD
Schukat Part No.
MKS4N220K630-15
Manufacturer
3.800 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 20 Weeks
Prices
Manufacturer bundle 1200 Pcs.
Capacity
220 nF
Rated voltage DC
630 V
Pitch
15 mm
Series
  • MKS4
Product group
  • C5563
Connections
  • 2Pin
Dimension: Length
  • 18 mm
Dimension: Width
  • 8 mm
Dimension: Height
  • 15 mm
Pitch
  • 15 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 100 °C
Climate category IEC
  • 55/105/56
Technical Features
Capacity
  • 220 nF
  • 220
Rated voltage DC
  • 630 V
Rated voltage AC
  • 400 V
Pulse Rise Time
  • 15 V/µs
Insulation resistance
  • 30.000 MOhm