MKS4J031004C00KSSD
WIMA THT MKT capacitor MKS4 radial 400V 630V 100nF RM15,0mm AEC-Q200
MKS4N100K630-15MKS4N100K630-15
Manufacturer Part No.
MKS4J031004C00KSSD
Schukat Part No.
MKS4N100K630-15
Manufacturer
1.800 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 2000 Pcs.
Capacity
100 nF
Rated voltage DC
630 V
Pitch
15 mm
Connections
  • 2Pin
Dimension: Length
  • 18 mm
Dimension: Width
  • 6 mm
Dimension: Height
  • 12.5 mm
Pitch
  • 15 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 100 °C
Capacity
  • 100 nF
  • 100
Rated voltage DC
  • 630 V
Rated voltage AC
  • 400 V
Pulse Rise Time
  • 15 V/µs
Insulation resistance
  • 30.000 MOhm