MKS4G034705B00KSSD
WIMA THT MKT capacitor MKS4 radial 200V 400V 470nF RM22,5mm AEC-Q200
MKS4N470K400-22MKS4N470K400-22
Manufacturer Part No.
MKS4G034705B00KSSD
Schukat Part No.
MKS4N470K400-22
Manufacturer
1.400 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 1000 Pcs.
Capacity
470 nF
Rated voltage DC
400 V
Pitch
22.5 mm
Connections
  • 2Pin
Dimension: Length
  • 26.5 mm
Dimension: Width
  • 6 mm
Dimension: Height
  • 15 mm
Pitch
  • 22.5 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 100 °C
Capacity
  • 470 nF
  • 470
Rated voltage DC
  • 400 V
Rated voltage AC
  • 200 V
Pulse Rise Time
  • 10 V/µs