MKS4F031003C00KSSD
WIMA THT MKT capacitor MKS4 radial 160V 250V 100nF RM10,0mm AEC-Q200
MKS4N100K250-10MKS4N100K250-10
Manufacturer Part No.
MKS4F031003C00KSSD
Schukat Part No.
MKS4N100K250-10
Manufacturer
3.700 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 3000 Pcs.
Capacity
100 nF
Rated voltage DC
250 V
Pitch
10 mm
Connections
  • 2Pin
Dimension: Length
  • 13 mm
Dimension: Width
  • 4 mm
Dimension: Height
  • 9 mm
Pitch
  • 10 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 100 °C
Capacity
  • 100 nF
  • 100
Rated voltage DC
  • 250 V
Rated voltage AC
  • 160 V
Pulse Rise Time
  • 15 V/µs
Insulation resistance
  • 30.000 MOhm