MKS4D052206F00KSSD
WIMA THT MKT capacitor MKS4 radial 63V 100V 22µF RM27,5mm AEC-Q200
MKS4U022K100-27MKS4U022K100-27
Manufacturer Part No.
MKS4D052206F00KSSD
Schukat Part No.
MKS4U022K100-27
Manufacturer
504 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 324 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 6 or multiple of 6)
Capacity
22 µF
Rated voltage DC
100 V
Pitch
27.5 mm
Connections
  • 2Pin
Dimension: Length
  • 31.5 mm
Dimension: Width
  • 15 mm
Dimension: Height
  • 26 mm
Pitch
  • 27.5 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 100 °C
Capacity
  • 22 µF
  • 22
Rated voltage DC
  • 100 V
Rated voltage AC
  • 63 V
Pulse Rise Time
  • 2.5 V/µs
Insulation resistance
  • 15.000 MOhm