MKS4D041504D00KSSD
WIMA THT MKT capacitor MKS4 radial 63V 100V 1,5µF RM15,0mm AEC-Q200
MKS4U1.5K100-15MKS4U1.5K100-15
Manufacturer Part No.
MKS4D041504D00KSSD
Schukat Part No.
MKS4U1.5K100-15
Manufacturer
1.600 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 200 Pcs.
Capacity
1,5 µF
Rated voltage DC
100 V
Pitch
15 mm
Connections
  • 2Pin
Dimension: Length
  • 18 mm
Dimension: Width
  • 7 mm
Dimension: Height
  • 14 mm
Pitch
  • 15 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 100 °C
Capacity
  • 1,5 µF
  • 1.5
Capacity unit
  • µF
Rated voltage DC
  • 100 V
Rated voltage AC
  • 63 V
Pulse Rise Time
  • 5 V/µs
Insulation resistance
  • 15.000 MOhm