MKS4D033302C00KSSD
WIMA THT MKT capacitor MKS4 radial 63V 100V 330nF RM7,5mm AEC-Q200
MKS4N330K100-7MKS4N330K100-7
Manufacturer Part No.
MKS4D033302C00KSSD
Schukat Part No.
MKS4N330K100-7
Manufacturer
2.100 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 500 Pcs.
Capacity
330 nF
Rated voltage DC
100 V
Pitch
7.5 mm
Connections
  • 2Pin
Dimension: Length
  • 10 mm
Dimension: Width
  • 2.5 mm
Dimension: Height
  • 7 mm
Pitch
  • 7.5 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 100 °C
Capacity
  • 330 nF
  • 330
Capacity unit
  • nF
Rated voltage DC
  • 100 V
Rated voltage AC
  • 63 V
Pulse Rise Time
  • 9 V/µs
Insulation resistance
  • 15.000 MOhm