MKS2D032201C00KSSD
WIMA THT MKT capacitor MKS2 radial 63V 100V 220nF RM5,0mm AEC-Q200
MKS2N220K100-5MKS2N220K100-5
Manufacturer Part No.
MKS2D032201C00KSSD
Schukat Part No.
MKS2N220K100-5
Manufacturer
5.100 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 5000 Pcs.
Capacity
220 nF
Rated voltage DC
100 V
Pitch
5 mm
Product group
  • C5523
Form of Delivery
  • bulk
Connections
  • 2Pin
Dimension: Length
  • 7.2 mm
Dimension: Width
  • 3.5 mm
Dimension: Height
  • 8.5 mm
Wire diameter
  • 0.5 mm
Pitch
  • 5 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 125 °C
Capacity
  • 220 nF
  • 220
Rated voltage DC
  • 100 V
Rated voltage AC
  • 63 V
Pulse Rise Time
  • 20 V/µs
Reliability
  • 2 fit
Service life
  • 300.000 h
Insulation resistance
  • 1.500 MOhm