MKPCH232203G00KSSD
WIMA THT MKP capacitor MKP4C radial 520V 0,22µF RM10mm
MKPCH220N520-10MKPCH220N520-10
Manufacturer Part No.
MKPCH232203G00KSSD
Schukat Part No.
MKPCH220N520-10
Manufacturer
0 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 20 Weeks
Life Cycle Status
Active
Available on order
Prices
Manufacturer bundle 2400 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 2400 or multiple of 2400)
Capacity
0,22 µF
Rated voltage DC
520 V
Pitch
10 mm
Connections
  • 2Pin
Dimension: Length
  • 13 mm
Dimension: Width
  • 5 mm
Dimension: Height
  • 11 mm
Pitch
  • 10 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 110 °C
Capacity
  • 0,22 µF
  • 0.22
Rated voltage DC
  • 520 V
Pulse Rise Time
  • 200 V/µs