MKP1W036807J00KSSD
WIMA THT MKP capacitor MKP10 radial 700V 3.000V 680nF RM37,5mm AEC-Q200
MKP10N680K3K0-37MKP10N680K3K0-37
Manufacturer Part No.
MKP1W036807J00KSSD
Schukat Part No.
MKP10N680K3K0-37
Manufacturer
105 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 35 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 5 or multiple of 5)
Capacity
680 nF
Rated voltage DC
3,000 V
Pitch
37.5 mm
Connections
  • 2Pin
Dimension: Length
  • 41.5 mm
Dimension: Width
  • 35 mm
Dimension: Height
  • 50 mm
Pitch
  • 37.5 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 100 °C
Capacity
  • 680 nF
  • 680
Rated voltage DC
  • 3,000 V
Rated voltage AC
  • 700 V