MKP1W032207F00KSSD
WIMA THT MKP capacitor MKP10 radial 700V 3.000V 220nF RM37,5mm AEC-Q200
MKP10N220K3K0-37MKP10N220K3K0-37
Manufacturer Part No.
MKP1W032207F00KSSD
Schukat Part No.
MKP10N220K3K0-37
Manufacturer
230 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 140 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 10 or multiple of 10)
Capacity
220 nF
Rated voltage DC
3,000 V
Pitch
37.5 mm
Connections
  • 2Pin
Dimension: Length
  • 41.5 mm
Dimension: Width
  • 19 mm
Dimension: Height
  • 32 mm
Pitch
  • 37.5 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 100 °C
Capacity
  • 220 nF
  • 220
Rated voltage DC
  • 3,000 V
Rated voltage AC
  • 700 V