MKP1J033305I00KSSD
WIMA THT MKP capacitor MKP10 radial 400V 630V 330nF RM22,5mm AEC-Q200
MKP10N330K630-22MKP10N330K630-22
Manufacturer Part No.
MKP1J033305I00KSSD
Schukat Part No.
MKP10N330K630-22
Manufacturer
990 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 561 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 11 or multiple of 11)
Capacity
330 nF
Rated voltage DC
630 V
Pitch
22.5 mm
Connections
  • 2Pin
Dimension: Length
  • 26.5 mm
Dimension: Width
  • 11 mm
Dimension: Height
  • 21 mm
Pitch
  • 22.5 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 100 °C
Capacity
  • 330 nF
  • 330
Rated voltage DC
  • 630 V
Rated voltage AC
  • 400 V