MKP1G032205D00KSSD
WIMA THT MKP capacitor MKP10 radial 250V 400V 220nF RM22,5mm AEC-Q200
MKP10N220K400-22MKP10N220K400-22
Manufacturer Part No.
MKP1G032205D00KSSD
Schukat Part No.
MKP10N220K400-22
Manufacturer
6.400 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 760 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 40 or multiple of 40)
Capacity
220 nF
Rated voltage DC
400 V
Pitch
22.5 mm
Connections
  • 2Pin
Dimension: Length
  • 26.5 mm
Dimension: Width
  • 7 mm
Dimension: Height
  • 16.5 mm
Pitch
  • 22.5 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 100 °C
Capacity
  • 220 nF
  • 220
Rated voltage DC
  • 400 V
Rated voltage AC
  • 250 V