MKP1G031504F00KSSD
WIMA THT MKP capacitor MKP10 radial 250V 400V 150nF RM15,0mm AEC-Q200
MKP10N150K400-15MKP10N150K400-15
Manufacturer Part No.
MKP1G031504F00KSSD
Schukat Part No.
MKP10N150K400-15
Manufacturer
950 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 1200 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 50 or multiple of 50)
Capacity
150 nF
Rated voltage DC
400 V
Pitch
15 mm
Connections
  • 2Pin
Dimension: Length
  • 18 mm
Dimension: Width
  • 8 mm
Dimension: Height
  • 15 mm
Pitch
  • 15 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -55 °C
Operating Temperature Max.
  • 100 °C
Capacity
  • 150 nF
  • 150
Rated voltage DC
  • 400 V
Rated voltage AC
  • 250 V