SPBH34S-300Y
Speed Tray pin strip SPBHxxS Pin Box Header 2-row straight 34 Pole Pitch2,54mm gray vergoldet
PSB34PSB34
Manufacturer Part No.
SPBH34S-300Y
Schukat Part No.
PSB34
Manufacturer
680 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 60 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 10 or multiple of 10)
Housing material
Polybutylenterephthalat (PBT) 20% GF
Number of poles
34
Pitch
2.54 mm
Rated voltage AC
1,000 V AC
Rated current
1 A
Rated voltage DC
1,000 V DC
Number of poles
  • 34
Dimension: Width
  • 50 mm
Dimension: Height
  • 11.5 mm
Dimension: Depth
  • 8 mm
Pitch
  • 2.54 mm
Technical Features
Rated current
  • 1 A
Rated voltage AC
  • 1,000 V AC
Rated voltage DC
  • 1,000 V DC
Insulation resistance
  • 5000 mOhm
Contact resistance
  • 20 mOhm
Mechanical Features
Housing material