RN114-4-02-1M5
Schaffner Inductors Current-compensated chokes RN114 4A 1,5mH -30-50 vertical moulded
RN114-4-02-1M5
Manufacturer Part No.
RN114-4-02-1M5
Schukat Part No.
RN114-4-02-1M5
Manufacturer
100 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 28 Weeks
Prices
Manufacturer bundle 500 Pcs.
Inductance
1,5 mH
Inductance tolerance[%]
Nominal resistance
34 mOhm
Rated current
4 A
Dimension: Length
22.5 mm
Dimension: Width
21.5 mm
Dimension: Height
13.2 mm
Series
  • RN114
    - Double choke design
Dimension: Length
  • 22.5 mm
Dimension: Width
  • 21.5 mm
Dimension: Height
  • 13.2 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -40 °C
Operating Temperature Max.
  • 100 °C
Technical Features
Inductance
  • 1,5 mH
Inductance value
  • 1.5
Nominal resistance
  • 34 mOhm
Rated Voltage
  • 300 V AC
Rated current
  • 4 A