RN102-0.6-02-4M4
Schaffner Inductors Current-compensated chokes RN102 0,6A 4,4mH -30-50 vertical moulded
RN102-0.6-02-4M4
Manufacturer Part No.
RN102-0.6-02-4M4
Schukat Part No.
RN102-0.6-02-4M4
Manufacturer
459 Pcs. in stock
Inductance
4,4 mH
Inductance tolerance[%]
Nominal resistance
380 mOhm
Rated current
0.6 A
Dimension: Length
14 mm
Dimension: Width
14 mm
Dimension: Height
9 mm
Dimension: Length
  • 14 mm
Dimension: Width
  • 14 mm
Dimension: Height
  • 9 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -40 °C
Operating Temperature Max.
  • 100 °C
Technical Features
Inductance
  • 4,4 mH
Inductance value
  • 4.4
Nominal resistance
  • 380 mOhm
Rated Voltage
  • 300 V AC
Rated current
  • 0.6 A