TCH2A4R7D05S505N
Richwell THT Ceramic disk capacitor TCH2A radial 100V 4,7pF COG (NPO) RM5,08mm
KEPF004.7KEPF004.7
Manufacturer Part No.
TCH2A4R7D05S505N
Schukat Part No.
KEPF004.7
Manufacturer
3.000 Pcs. in stock
Capacity
4,7 pF
Rated voltage DC
100 V
Pitch
5.08 mm
Product group
  • C5145
Connections
  • 2Pin
Disc thickness
  • 3.5 mm
Disc diameter
  • 5.1 mm
Wire diameter
  • 0.6 mm
Pitch
  • 5.08 mm
Technical Features
Capacity
  • 4,7 pF
  • 4.7
Capacity unit
  • pF
Capacity tolerance
  • 0.5 pF
Rated voltage DC
  • 100 V
Insulation resistance
  • 10 MOhm