TCH2A2R2C05S505N
Richwell THT Ceramic disk capacitor TCH2A radial 100V 2,2pF COG (NPO) RM5,08mm
KEPF002.2KEPF002.2
Manufacturer Part No.
TCH2A2R2C05S505N
Schukat Part No.
KEPF002.2
Manufacturer
3.600 Pcs. in stock
Capacity
2,2 pF
Rated voltage DC
100 V
Pitch
5.08 mm
Product group
  • C5145
Connections
  • 2Pin
Disc thickness
  • 3.5 mm
Disc diameter
  • 5.1 mm
Wire diameter
  • 0.6 mm
Pitch
  • 5.08 mm
Technical Features
Capacity
  • 2,2 pF
  • 2.5
Capacity unit
  • pF
Capacity tolerance
  • 0.25 pF
Rated voltage DC
  • 100 V
Insulation resistance
  • 10 MOhm