TCH2A220J05B225N+A
Richwell THT Ceramic disk capacitor TCH2A radial 100V 22pF COG (NPO) RM2,54mm
KEPF022-2.5-GKEPF022-2.5-G
Manufacturer Part No.
TCH2A220J05B225N+A
Schukat Part No.
KEPF022-2.5-G
Manufacturer
10.200 Pcs. in stock
Capacity
22 pF
Kapazitätstoleranz [%]
±5
Rated voltage DC
100 V
Pitch
2.54 mm
Product group
  • C5142
Form of Delivery
  • strapped
Connections
  • 2Pin
Disc thickness
  • 3.5 mm
Disc diameter
  • 5.1 mm
Wire diameter
  • 0.6 mm
Pitch
  • 2.54 mm
Technical Features
Capacity
  • 22 pF
  • 22
Capacity unit
  • pF
Kapazitätstoleranz [%]
  • ±5
Rated voltage DC
  • 100 V
Insulation resistance
  • 10 MOhm