TCH2A150J05S505N
Richwell THT Ceramic disk capacitor TCH2A radial 100V 15pF COG (NPO) RM5,08mm
KEPF015KEPF015
Manufacturer Part No.
TCH2A150J05S505N
Schukat Part No.
KEPF015
Manufacturer
3.300 Pcs. in stock
Capacity
15 pF
Kapazitätstoleranz [%]
±10
Rated voltage DC
100 V
Pitch
5.08 mm
Product group
  • C5145
Form of Delivery
  • bulk
Connections
  • 2Pin
Disc thickness
  • 3.5 mm
Disc diameter
  • 5.1 mm
Wire diameter
  • 0.6 mm
Pitch
  • 5.08 mm
Technical Features
Capacity
  • 15 pF
  • 15
Kapazitätstoleranz [%]
  • ±10
Rated voltage DC
  • 100 V
Insulation resistance
  • 10 MOhm