TCH2A100J05S505N
Richwell THT Ceramic disk capacitor TCH2A radial 100V 10pF COG (NPO) RM5,08mm
KEPF010KEPF010
Manufacturer Part No.
TCH2A100J05S505N
Schukat Part No.
KEPF010
Manufacturer
6.100 Pcs. in stock
Prices
Manufacturer bundle 1000 Pcs.
Capacity
10 pF
Kapazitätstoleranz [%]
±10
Rated voltage DC
100 V
Pitch
5.08 mm
Product group
  • C5145
Form of Delivery
  • bulk
Connections
  • 2Pin
Disc thickness
  • 3.5 mm
Disc diameter
  • 5.1 mm
Wire diameter
  • 0.6 mm
Pitch
  • 5.08 mm
Technical Features
Capacity
  • 10 pF
  • 10
Rated voltage DC
  • 100 V
Insulation resistance
  • 10 MOhm