TCH2A100J05S205N
Richwell THT Ceramic disk capacitor TCH2A radial 100V 10pF COG (NPO) RM2,54mm
KEPF010-2.5KEPF010-2.5
Manufacturer Part No.
TCH2A100J05S205N
Schukat Part No.
KEPF010-2.5
Manufacturer
5.600 Pcs. in stock
Capacity
10 pF
Kapazitätstoleranz [%]
±5
Rated voltage DC
100 V
Pitch
2.54 mm
Product group
  • C5141
Form of Delivery
  • bulk
Connections
  • 2Pin
Disc thickness
  • 3.5 mm
Disc diameter
  • 5.1 mm
Wire diameter
  • 0.6 mm
Pitch
  • 2.54 mm
Technical Features
Capacity
  • 10 pF
  • 10
Kapazitätstoleranz [%]
  • ±5
Rated voltage DC
  • 100 V
Insulation resistance
  • 10 MOhm