TCH2A100J05B226N+AMMO
Richwell THT Ceramic disk capacitor TCH2A radial 100V 10pF COG (NPO) RM2,54mm
KEPF010-2.5-GKEPF010-2.5-G
Manufacturer Part No.
TCH2A100J05B226N+AMMO
Schukat Part No.
KEPF010-2.5-G
Manufacturer
2.000 Pcs. in stock
Capacity
10 pF
Kapazitätstoleranz [%]
±5
Rated voltage DC
100 V
Pitch
2.54 mm
Product group
  • C5142
Form of Delivery
  • strapped
Connections
  • 2Pin
Disc thickness
  • 3.5 mm
Disc diameter
  • 5.1 mm
Wire diameter
  • 0.6 mm
Pitch
  • 2.54 mm
Technical Features
Capacity
  • 10 pF
  • 10
Capacity unit
  • pF
Kapazitätstoleranz [%]
  • ±5
Rated voltage DC
  • 100 V
Insulation resistance
  • 10 MOhm