HE2A332M06S505N
Richwell THT Ceramic disk capacitor HE2A radial 100V 3,3nF Z5U RM5,08mm
KENF003.3KENF003.3
Manufacturer Part No.
HE2A332M06S505N
Schukat Part No.
KENF003.3
Manufacturer
5.700 Pcs. in stock
Capacity
3,3 nF
Rated voltage DC
100 V
Pitch
5.08 mm
Product group
  • C5145
Connections
  • 2Pin
Disc thickness
  • 3.5 mm
Disc diameter
  • 6.5 mm
Wire diameter
  • 0.6 mm
Pitch
  • 5.08 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • 10 °C
Operating Temperature Max.
  • 85 °C
Technical Features
Capacity
  • 3,3 nF
  • 3.3
Rated voltage DC
  • 100 V
Insulation resistance
  • 10 MOhm