ITS-MS3025-12VDC
Electromagnet Pot magnet with stranded wire 12 V
ITS-MS3025-12ITS-MS3025-12
Manufacturer Part No.
ITS-MS3025-12VDC
Schukat Part No.
ITS-MS3025-12
Manufacturer
59 Pcs. in stock
Rated Voltage
12 V
Rated current
317 mA
Duty cycle, rel.
100 %
Holding force
100 N
Dimension: Height
  • 25 mm
Diameter
  • 30 mm
Length of connecting wire
  • 230 mm
weight magnet
  • 130 g
Rated current
  • 317 mA
Rated Voltage
  • 12 V
Rated power
  • 3.8 W
Duty cycle, rel.
  • 100 %