ITS-MS2015-24VDC
Electromagnet Pot magnet with stranded wire 24 V
ITS-MS2015-24ITS-MS2015-24
Manufacturer Part No.
ITS-MS2015-24VDC
Schukat Part No.
ITS-MS2015-24
Manufacturer
29 Pcs. in stock
Rated Voltage
24 V
Rated current
104 mA
Duty cycle, rel.
100 %
Holding force
20 N
Dimension: Height
  • 15 mm
Diameter
  • 20 mm
Length of connecting wire
  • 230 mm
weight magnet
  • 25 g
Rated current
  • 104 mA
Rated Voltage
  • 24 V
Rated power
  • 2.5 W
Duty cycle, rel.
  • 100 %