IO30024.576M5.0IB
Red Frequency Quartz oscillator IO 30 24,576MHz 25,04mm x 25,04mm x 15mm
IO30TH24.576IO30TH24.576
Manufacturer Part No.
IO30024.576M5.0IB
Schukat Part No.
IO30TH24.576
Manufacturer
0 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 8 Weeks
Life Cycle Status
Active
Available on order
Prices
Manufacturer bundle 500 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 500 or multiple of 500)
All prices net plus VAT. We do not deliver to private customers.
Fact Sheet
Type
Quartz oscillator
Series
IO 30
Frequency
24,576 MHz
Manufacturer
  • Red Frequency
Series
  • IO 30
Product group
  • D9536
Type
  • Quartz oscillator
Dimension: Length
  • 25.04 mm
Dimension: Width
  • 25.04 mm
Dimension: Height
  • 15 mm
Operating conditions
Operating temperature range, min.
  • -20 °C
Operating temperature range, max.
  • 70 °C
Storage Temperature Min.
  • -40 °C
Storage Temperature Max.
  • 100 °C
Technical Features
Frequency
  • 24,576 MHz
Frequency Value
Frequency Unit
  • MHz
Frequency stability, min.
  • -100 ppm
Operating voltage (V)
  • 5 V