IO3002.4576M5.0IB
Red Frequency Quartz oscillator IO 30 2,4576MHz 25,04mm x 25,04mm x 15mm
IO30TH2.4576IO30TH2.4576
Manufacturer Part No.
IO3002.4576M5.0IB
Schukat Part No.
IO30TH2.4576
Frequency
2,4576 MHz
Dimension: Length
  • 25.04 mm
Dimension: Width
  • 25.04 mm
Dimension: Height
  • 15 mm
Operating conditions
Operating temperature range, min.
  • -20 °C
Operating temperature range, max.
  • 70 °C
Storage Temperature Min.
  • -40 °C
Storage Temperature Max.
  • 100 °C
Technical Features
Frequency
  • 2,4576 MHz
Operating voltage (V)
  • 5 V