IC253.6864M16.0EE1C
Red Frequency IC 25 3,6864MHz ±30ppm 11mm x 4,6mm x 13,5mm 16pF
IC25TH3.6864IC25TH3.6864
Manufacturer Part No.
IC253.6864M16.0EE1C
Schukat Part No.
IC25TH3.6864
Manufacturer
0 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 6 Weeks
Life Cycle Status
Active
Available on order
Quantity and Options
(at least 1000 or multiple of 1000)
Series
IC 25
Frequency tolerance
±30 ppm
Load capacity
16 pF
Ageing, max.
±3 ppm/Jahr
Load, max.
500 µW
Series
  • IC 25
Product group
  • D9117
Dimension: Length
  • 11 mm
Dimension: Width
  • 4.6 mm
Dimension: Height
  • 13.5 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -10 °C
Operating Temperature Max.
  • 60 °C
Minimum Storage Temperature
  • -55 °C
Maximum Storage Temperature
  • 125 °C
Technical Features
Frequency
  • 3,6864 MHz
Frequency Value
Frequency Unit
  • MHz
Frequency tolerance
  • ±30 ppm
Temperature stability
  • 30 ppm
max. Equivalent Series Resistance
  • 100 Ohm
Shunt capacity, max.
  • 7 pF
Load capacity
  • 16 pF
Load, max.
  • 500 µW
Ageing, max.
  • ±3 ppm/Jahr