IC25024.576M16.0EF1C
Red Frequency IC 25 24,576MHz ±30ppm 11mm x 4,6mm x 13,5mm 16pF
IC25TH24.576IC25TH24.576
Manufacturer Part No.
IC25024.576M16.0EF1C
Schukat Part No.
IC25TH24.576
Manufacturer
0 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 8 Weeks
Life Cycle Status
Active
Available on order
Quantity and Options
(at least 1000 or multiple of 1000)
Frequency tolerance
±30 ppm
Load capacity
16 pF
Ageing, max.
±3 ppm/Jahr
Dimension: Length
  • 11 mm
Dimension: Width
  • 4.6 mm
Dimension: Height
  • 13.5 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -10 °C
Operating Temperature Max.
  • 60 °C
Minimum Storage Temperature
  • -55 °C
Maximum Storage Temperature
  • 125 °C
Technical Features
Frequency
  • 24,576 MHz
Frequency tolerance
  • ±30 ppm
Temperature stability
  • 50 ppm
max. Equivalent Series Resistance
  • 60 Ohm
Shunt capacity, max.
  • 7 pF
Load capacity
  • 16 pF
Ageing, max.
  • ±3 ppm/Jahr