IC24012.000M30.0DE1B
Red Frequency IC 24 12MHz ±25ppm 10,7mm x 4,3mm x 2,8mm 30pF
IC24TH12.0IC24TH12.0
Manufacturer Part No.
IC24012.000M30.0DE1B
Schukat Part No.
IC24TH12.0
Manufacturer
1.070 Pcs. in stock
Quantity and Options
(at least 10 or multiple of 10)
Frequency tolerance
±25 ppm
Load capacity
30 pF
Ageing, max.
±3 ppm/Jahr
Dimension: Length
  • 10.7 mm
Dimension: Width
  • 4.3 mm
Dimension: Height
  • 2.8 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -20 °C
Operating Temperature Max.
  • 70 °C
Minimum Storage Temperature
  • -55 °C
Maximum Storage Temperature
  • 125 °C
Technical Features
Frequency
  • 12 MHz
Frequency Value
  • 12
Frequency tolerance
  • ±25 ppm
Temperature stability
  • 30 ppm
max. Equivalent Series Resistance
  • 60 Ohm
Shunt capacity, max.
  • 7 pF
Load capacity
  • 30 pF
Ageing, max.
  • ±3 ppm/Jahr