IC2304.433619M16EE1C
Red Frequency IC23 4,433619MHz ±30ppm 10,7mm x 4,3mm x 3,5mm 16pF
IC23TH4.433619IC23TH4.433619
Manufacturer Part No.
IC2304.433619M16EE1C
Schukat Part No.
IC23TH4.433619
Manufacturer
1.980 Pcs. in stock
Frequency tolerance
±30 ppm
Load capacity
16 pF
Ageing, max.
±3 ppm/Jahr
Dimension: Length
  • 10.7 mm
Dimension: Width
  • 4.3 mm
Dimension: Height
  • 3.5 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -10 °C
Operating Temperature Max.
  • 60 °C
Minimum Storage Temperature
  • -55 °C
Maximum Storage Temperature
  • 125 °C
Technical Features
Frequency
  • 4,433619 MHz
Frequency tolerance
  • ±30 ppm
Temperature stability
  • ±30 ppm
max. Equivalent Series Resistance
  • 150 Ohm
Shunt capacity, max.
  • 7 pF
Load capacity
  • 16 pF
Ageing, max.
  • ±3 ppm/Jahr