IC22011.0592M20CE1B
Red Frequency IC 22 11,0592MHz ±20ppm 11,4mm x 4,6mm x 3,3mm 20pF
IC22SMD11.0IC22SMD11.0
Manufacturer Part No.
IC22011.0592M20CE1B
Schukat Part No.
IC22SMD11.0
Manufacturer
0 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 8 Weeks
Life Cycle Status
Active
Available on order
Quantity and Options
(at least 1000 or multiple of 1000)
Frequency tolerance
±20 ppm
Load capacity
20 pF
Ageing, max.
±3 ppm/Jahr
Dimension: Length
  • 11.4 mm
Dimension: Width
  • 4.6 mm
Dimension: Height
  • 3.3 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -10 °C
Operating Temperature Max.
  • 70 °C
Minimum Storage Temperature
  • -55 °C
Maximum Storage Temperature
  • 125 °C
Technical Features
Frequency
  • 11,0592 MHz
Frequency tolerance
  • ±20 ppm
Temperature stability
  • ±30 ppm
max. Equivalent Series Resistance
  • 60 Ohm
Shunt capacity, max.
  • 7 pF
Load capacity
  • 20 pF
Ageing, max.
  • ±3 ppm/Jahr