IC21024.576M30.0EE1C
Red Frequency IC 21 24,576MHz ±30ppm 13,3mm x 5mm x 4mm 30pF
IC21SMD24.576IC21SMD24.576
Manufacturer Part No.
IC21024.576M30.0EE1C
Schukat Part No.
IC21SMD24.576
Manufacturer
290 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 8 Weeks
Quantity and Options
(at least 10 or multiple of 10)
Frequency tolerance
±30 ppm
Load capacity
30 pF
Ageing, max.
±3 ppm/Jahr
Dimension: Length
  • 13.3 mm
Dimension: Width
  • 5 mm
Dimension: Height
  • 4 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -10 °C
Operating Temperature Max.
  • 60 °C
Minimum Storage Temperature
  • -55 °C
Maximum Storage Temperature
  • 125 °C
Technical Features
Frequency
  • 24,576 MHz
Frequency tolerance
  • ±30 ppm
Temperature stability
  • ±30 ppm
max. Equivalent Series Resistance
  • 30 Ohm
Shunt capacity, max.
  • 7 pF
Load capacity
  • 30 pF
Ageing, max.
  • ±3 ppm/Jahr