IC21006.144M16.0EE1B
Red Frequency IC 21 6,144MHz ±30ppm 13,3mm x 5mm x 4mm 16pF
IC21SMD6.144IC21SMD6.144
Manufacturer Part No.
IC21006.144M16.0EE1B
Schukat Part No.
IC21SMD6.144
Manufacturer
960 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 8 Weeks
Frequency tolerance
±30 ppm
Load capacity
16 pF
Ageing, max.
±3 ppm/Jahr
Dimension: Length
  • 13.3 mm
Dimension: Width
  • 5 mm
Dimension: Height
  • 4 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -20 °C
Operating Temperature Max.
  • 70 °C
Minimum Storage Temperature
  • -55 °C
Maximum Storage Temperature
  • 125 °C
Technical Features
Frequency
  • 6,144 MHz
Frequency tolerance
  • ±30 ppm
Temperature stability
  • ±30 ppm
max. Equivalent Series Resistance
  • 100 Ohm
Shunt capacity, max.
  • 7 pF
Load capacity
  • 16 pF
Ageing, max.
  • ±3 ppm/Jahr