IC1809.8304M20.0CE1B
Red Frequency IC 18 9,8304MHz ±30ppm 7,2mm x 5,2mm x 1,2mm 20pF
IC18SMD9.8304IC18SMD9.8304
Manufacturer Part No.
IC1809.8304M20.0CE1B
Schukat Part No.
IC18SMD9.8304
Frequency tolerance
±30 ppm
Load capacity
20 pF
Ageing, max.
±3 ppm/Jahr
Dimension: Length
  • 7.2 mm
Dimension: Width
  • 5.2 mm
Dimension: Height
  • 1.2 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -20 °C
Operating Temperature Max.
  • 70 °C
Minimum Storage Temperature
  • -55 °C
Maximum Storage Temperature
  • 125 °C
Technical Features
Frequency
  • 9,8304 MHz
Frequency Value
  • 9.83
Frequency tolerance
  • ±30 ppm
max. Equivalent Series Resistance
  • 60 Ohm
Shunt capacity, max.
  • 7 pF
Load capacity
  • 20 pF
Ageing, max.
  • ±3 ppm/Jahr