IC18009.851M20.0CE1B
Red Frequency IC 18 9,851MHz ±20ppm 7,2mm x 5,2mm x 1,2mm 20pF
IC18SMD9.851IC18SMD9.851
Manufacturer Part No.
IC18009.851M20.0CE1B
Schukat Part No.
IC18SMD9.851
Manufacturer
0 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 8 Weeks
Life Cycle Status
Active
Available on order
Prices
Manufacturer bundle 1000 Pcs.
Price per 1 Pcs.
Quantity and Options
(at least 1000 or multiple of 1000)
All prices net plus VAT. We do not deliver to private customers.
Fact Sheet
Series
IC 18
Frequency tolerance
±20 ppm
Load capacity
20 pF
Ageing, max.
±3 ppm/Jahr
Manufacturer
  • Red Frequency
Series
  • IC 18
Product group
  • D9139
Type
  • SMD crystal
Vibration mode
  • fundamental
Dimensions and Weights
Dimension: Length
  • 7.2 mm
Dimension: Width
  • 5.2 mm
Dimension: Height
  • 1.2 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -20 °C
Operating Temperature Max.
  • 70 °C
Minimum Storage Temperature
  • -55 °C
Maximum Storage Temperature
  • 125 °C
Technical Features
Frequency
  • 9,851 MHz
Frequency Value
Frequency Unit
  • MHz
Frequency tolerance
  • ±20 ppm
max. Equivalent Series Resistance
  • 60 Ohm
Shunt capacity, max.
  • 7 pF
Load capacity
  • 20 pF
Ageing, max.
  • ±3 ppm/Jahr