IC15010.000M12.0EF1B
Red Frequency IC 15 10MHz ±30ppm 5,2mm x 3,4mm x 1,1mm 12pF
IC15M10IC15M10
Manufacturer Part No.
IC15010.000M12.0EF1B
Schukat Part No.
IC15M10
Manufacturer
1.385 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 14 Weeks
Quantity and Options
(at least 5 or multiple of 5)
Frequency tolerance
±30 ppm
Load capacity
12 pF
Ageing, max.
±2 ppm/Jahr
Dimension: Length
  • 5.2 mm
Dimension: Width
  • 3.4 mm
Dimension: Height
  • 1.1 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -20 °C
Operating Temperature Max.
  • 70 °C
Minimum Storage Temperature
  • -55 °C
Maximum Storage Temperature
  • 125 °C
Technical Features
Frequency
  • 10 MHz
Frequency Value
  • 10
Frequency tolerance
  • ±30 ppm
Temperature stability
  • 50 ppm
max. Equivalent Series Resistance
  • 100 Ohm
Shunt capacity, max.
  • 5 pF
Load capacity
  • 12 pF
Ageing, max.
  • ±2 ppm/Jahr