IC14018.432M20.0EE1B
Red Frequency IC 14 18,432MHz ±30ppm 5,2mm x 3,4mm x 1mm 20pF
IC14M18.432IC14M18.432
Manufacturer Part No.
IC14018.432M20.0EE1B
Schukat Part No.
IC14M18.432
Manufacturer
0 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 8 Weeks
Life Cycle Status
Active
Available on order
Quantity and Options
(at least 1000 or multiple of 1000)
Frequency tolerance
±30 ppm
Load capacity
20 pF
Ageing, max.
±2 ppm/Jahr
Dimension: Length
  • 5.2 mm
Dimension: Width
  • 3.4 mm
Dimension: Height
  • 1 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -20 °C
Operating Temperature Max.
  • 70 °C
Minimum Storage Temperature
  • -55 °C
Maximum Storage Temperature
  • 125 °C
Technical Features
Frequency
  • 18,432 MHz
Frequency tolerance
  • ±30 ppm
Temperature stability
  • 30 ppm
max. Equivalent Series Resistance
  • 60 Ohm
Shunt capacity, max.
  • 5 pF
Load capacity
  • 20 pF
Ageing, max.
  • ±2 ppm/Jahr