IC13014.31818M12EF1B
Red Frequency IC 13 14,31818MHz ±30ppm 3,4mm x 2,7mm x 0,75mm 12pF
IC13M14.31818IC13M14.31818
Manufacturer Part No.
IC13014.31818M12EF1B
Schukat Part No.
IC13M14.31818
Manufacturer
0 Pcs. in stock
Planned delivery time
Ø 8 Weeks
Life Cycle Status
Active
Available on order
Quantity and Options
(at least 1000 or multiple of 1000)
Frequency tolerance
±30 ppm
Load capacity
12 pF
Ageing, max.
±5 ppm/Jahr
Dimension: Length
  • 3.4 mm
Dimension: Width
  • 2.7 mm
Dimension: Height
  • 0.75 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -20 °C
Operating Temperature Max.
  • 70 °C
Minimum Storage Temperature
  • -55 °C
Maximum Storage Temperature
  • 125 °C
Technical Features
Frequency
  • 14,31818 MHz
Frequency tolerance
  • ±30 ppm
Temperature stability
  • 50 ppm
max. Equivalent Series Resistance
  • 80 Ohm
Shunt capacity, max.
  • 5 pF
Load capacity
  • 12 pF
Ageing, max.
  • ±5 ppm/Jahr