CM9V-T1A 32.768-12.5-20-TAQC
Micro Crystal CM9V-T1A 32,768kHz ±20ppm 1,6mm x 1mm x 0,5mm 12,5pF
CM9V-32-12.5-2TAQCCM9V-32-12.5-2TAQC
Manufacturer Part No.
CM9V-T1A 32.768-12.5-20-TAQC
Schukat Part No.
CM9V-32-12.5-2TAQC
Manufacturer
0 Pcs. in stock
Life Cycle Status
Active
Available on order
Quantity and Options
(at least 100 or multiple of 100)
Series
CM9V-T1A
Frequency tolerance
±20 ppm
Load capacity
12.5 pF
Ageing, max.
±3 ppm/Jahr
Load, max.
0,5 µW
Series
  • CM9V-T1A
Product group
  • D9040
Dimension: Length
  • 1.6 mm
Dimension: Width
  • 1 mm
Dimension: Height
  • 0.5 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -40 °C
Operating Temperature Max.
  • 85 °C
Minimum Storage Temperature
  • -55 °C
Maximum Storage Temperature
  • 125 °C
Technical Features
Frequency
  • 32,768 kHz
Frequency tolerance
  • ±20 ppm
Load capacity
  • 12.5 pF
Load, max.
  • 0,5 µW
Ageing, max.
  • ±3 ppm/Jahr