CM7V-T1A 32.768-12.5-20-TBQA
Micro Crystal CM7V-T1A 32,768kHz ±20ppm 1,5mm x 3,2mm x 0,65mm 12,5pF
CM7V-32-12.5-2TBQA
Manufacturer Part No.
CM7V-T1A 32.768-12.5-20-TBQA
Schukat Part No.
CM7V-32-12.5-2TBQA
Manufacturer
0 Pcs. in stock
Life Cycle Status
Active
Available on order
Quantity and Options
(at least 3000 or multiple of 3000)
Frequency tolerance
±20 ppm
Load capacity
12.5 pF
Ageing, max.
±3 ppm/Jahr
Dimension: Length
  • 1.5 mm
Dimension: Width
  • 3.2 mm
Dimension: Height
  • 0.65 mm
Operating conditions
Operating Temperature Min.
  • -40 °C
Operating Temperature Max.
  • 125 °C
Minimum Storage Temperature
  • -55 °C
Maximum Storage Temperature
  • 125 °C
Technical Features
Frequency
  • 32,768 kHz
Frequency tolerance
  • ±20 ppm
Load capacity
  • 12.5 pF
Ageing, max.
  • ±3 ppm/Jahr