LDD-600LW
MEAN WELL DC/DC LED driver 0,600 A 2 V 32 V Analog Control Voltage PWM
LDD-600LWLDD-600LWLDD-600LW
Manufacturer Part No.
LDD-600LW
Schukat Part No.
LDD-600LW
Manufacturer
59 Pcs. in stock
Next Stock Receipt
Week 25/2026
36 Pcs.
Output current
0.600 A
Output Voltage Min.
2 V
Output Voltage Max.
32 V
Dimension: Length
  • 22.6 mm
Dimension: Width
  • 9.9 mm
Dimension: Height
  • 8.9 mm
Operating Temperature Min.
  • -40 °C
Operating Temperature Max.
  • 85 °C
Storage Temperature Min.
  • -55 °C
Storage Temperature Max.
  • 125 °C
Input
Input voltage min. DC
  • 9 V
Input voltage max. DC
  • 36 V
Efficiency
  • 95 %
Output Voltage Min.
  • 2 V
Output Voltage Max.
  • 32 V
Ripple & Noise
  • 200 mVp-p
Output current
  • 0.600 A
Output current tolerance
  • -5.5 %
Capacitive load, max.
  • 2.2 µF